Svitlana Fernandes

Náboženství:  křesťanství
Chtěla by být: učitelka
Otec:             SEBASTIAN, dělník
Matka:           JACINTHA, žena v domácnosti, nemocná
Sestry:          SUZIAN
                    CRISTAL
Měsíční příjem rodiny:  RS. 6000 /-

Rodina má pronajatý dlážděný dům s cementovou podlahou. V domě mají zavedenou elektřinu, vodu pouze ve studni před domem. V domácnosti mají koupelnu i toaletu.

INFORMACE PRO SPONZORY:
Svitlana je malé děvče. Je velmi šikovná ve studiu a získává samé dobré známky. Říká, že by chtěla být učitelkou. Otec pracuje v soukromé továrně jako dělník. Dříve jeho mzda stačila na pokrytí všech potřeb rodiny. Ne však na studium pro jeho děti.

Informace v angličtině

překlad dopisu doručeného v září 2023

Zdraví vás Svitlana.

Milá Lenko a farníci! Jak se vám všem daří? Nám se daří dobře. Moc děkuji za váš dopis a dárek. Nedávno jsme oslavili velikonoce. Jsem ráda, že jste napsali o vašich kostelech - sv. Jakuba, sv. Jana Křtitele a sv. Bartoloměje. Náš kostel bude oslavovat svůj svátek v červnu, a to velkolepě. 13. června slavíme svátek sv. Antonína.

A teď o mé další škole. Ještě nejsem rozhodnutá, kam půjdu. Chci se uplatnit v obchodování. Protože mé studium končí, měli jsme ve škole rozlučkový večírek, kam jsme přišli v tradičním oblečení. Měla jsem na sobě sárí a bylo to báječné. Potom jsme měli děkovnou mši pro všechny studenty 10. ročníku různých náboženství. Byl to zvláštní zážitek.

V únoru jsme měli průvod, kde malé děti a mladší žáci 1. - 9. roč. pro nás tancovali a 9. ročník to vedl. Hudba byla parádní.

Lenko, jsem ráda, že mě máš ráda. Doufám, že ty i vaši farníci někdy navštívíte Indii. Děkuji tobě i ostatním farníkům za lásku a podporu. Já i moje rodina na vás pamatujeme v modlitbě.

Vaše Svitlana

Předchozí dopisy od našeho adoptovaného dítěte jsou digitalizovány a archivovány, na požádání je možno si je zpětně prohlédnout.